Teknoloji

iPhone 15 Pro’nun Ses Tuşları Dokunmatik Olacak

Apple’ın önümüzdeki eylül ayında tanıtmasını beklediğimiz iPhone 15 serisi ile ilgili detaylar tüm hızıyla gelmeye devam ediyor. Daha önce seriyle alakalı olacak telefonların tasarımlarıyla ilgili birçok detayı aktarmıştık.

Telefonun çıkmasına bu kadar uzun bir süre varken yeni ve bomba gibi bir özellik daha ortaya çıktı. 9to5Mac’in haberine göre iPhone 15 Pro’da yer alacak ses tuşları kaldırılacak, alışılmışın dışında bir tasarıma sahip olacak.

Artık iPhone’unuzun ses kararlılığını tek bir dokunsal ses seviyesi tuşuyla kontrol edeceksiniz.

9to5Mac’e göre iPhone 15 ailesinin üst segmentinde yer alacak iPhone 15 Pro, ses tuşlarına sahip olmayacak. Bunun yerine, cihazın yan tarafındadır. Tek dokunuşlu reflektif sensör olacaktır.

Eğer bu sensör dokunduğun kısma göre sesi azaltır veya artırır. Sessiz düğmesi artık bir çentik değil, basarak kullanılacak.

Bu, geleneksel olarak telefonu daha çekici hale getirirken, cihazın “bozulabilirlik” düzeyi artacaktır. daha fazlası için hassas kullanılması gereken bir telefon haline geldi. Çok mümkün. Ne düşünüyorsun? Lütfen fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

merkezefendiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu