Haber

Merzifon’da “Meslek Liseleri-OSB İşbirliği Toplantısı” gerçekleştirildi

Amasya’nın Merzifon ilçesinde “Meslek Liseleri – Organize Sanayi Bölgesi (OSB) İşbirliği Toplantısı” gerçekleştirildi.

Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen başkanlığında Merzifon OSB konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat ile meslek lisesi müdürleri katıldı.

Türkmen toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’nin geleceğine güç katan meslek liselerinin sanayi ile iç içe olması gerektiğini söyledi.

Meslek lisesi öğrencilerinin sektörde kullanılan en son teknolojik imkanları yakından takip ettiğini belirten Türkmen, “Mesleki eğitim Türkiye’nin geleceğidir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Merzifon OSB ile yaptığımız iş birliği, Amasya’yı Türkiye’de temsil etme yolunda bir adım daha atmıştır. Öğrencilerimizi üreten Türkiye, birlikler, protokoller, mesleki eğitim açısından bir milattır.” dedim.

Türkmen, meslek liselerinin var gücüyle Türkiye’nin Yüzyılı için çalıştıklarını vurgulayarak, “Bu işbirlikleri bizleri çok mutlu ediyor ve geleceğe güvenle bakmamızı sağlıyor. İşbirlikleri sayesinde öğrenciler, meslek liseleri için gerekli nitelikleri kazanıyor. meslekte aranan elemanlarda bulunup eksiklerini tamamlamak ve sektörde mesleki yeterliliğe ulaşmaktır.” ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün mesleki eğitimle ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Türkmen, şunları kaydetti:

“Son dönemde sektörün ihtiyacı olan ara eleman açığının işbirliği ile hızla ortadan kaldırılması planlanıyor. Amasya’da profesyonel paydaşlarla sağladığımız koordineli çalışma ile piyasada azalan ara eleman istihdamı azalacak. 2022 yılı sonuna kadar 1 milyon 250 bin çırak ve kalfa gerçekleştirilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak mesleki eğitimi çok daha güçlendirerek, Türkiye’de işgücü piyasasının ihtiyacı olan insan kaynağının yetiştirilmesi için sizlerle iş birliği yapacağız. hızlı bir yol.”

Toplantı, görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu