Yaşam

Yaptığı Dizilerle Büyük Bir Yönetmen Olduğunu Tüm Dünyaya Gösteren Çağan Irmak’ın En İyi Film ve Dizileri

Dramayı, hüznü ve sevgiyi iliklerinizde hissedeceksiniz! İzlerken yanınızda mutlaka peçete bulundurmanız gereken Çağan Irmak’ın en uygun sinemalarını sizler için derledik. Keyifli seyirler efendim…

20. Benim Adım Feridun (2016)

IMDb’si: 5.3

Özet: Uzun süreli bir ilişki içinde olan Ersan, artık kız arkadaşıyla ilgilenmeyi ve romantik olmayı bırakmıştır. Uzun süreli birlikteliğinin rahatlığını yaşayan adam, bir gün uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Ayla tarafından terk edilince sudan çıkmış balığa dönüşür. Birkaç hafta boyunca sevdiği kadını geri kazanmaya çalışsa da sonuç boşunadır. Ayla dönmeyi kabul etmez. Ayrılığı kabullenmek zorunda kaldığını anlayan Ersan, farklı bir yerin uygun olacağı umuduyla uzun süredir gitmediği Erdek’teki çocukluk evine gitti. Ancak aradığı teselliyi burada bulamayan Ersan, kıyıda yürürken yakınlarda bir düğün olduğunu fark eder. Düğüne bir yere çıkmak düşüncesiyle giren Ersan, düğünde damadın babası tarafından yıllar önce Almanya’ya yerleşen ağabeyinin oğlu Feridun sanılır. İlk başta bu rolden memnun olan Ersan, damadın kuzeni Hayal’i görünce ilk fırsatta kaçacağını düşünür. Gece ilerledikçe birbirinden farklı ve eğlenceli olaylar bir bir yaşanacak…

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Halil Sezai Paracıkoğlu, Büşra Pekin, Özge Borak

19. Çocuklar Size Emanet (2018)

IMDb5.5

Özet: Trafik kazası travmasını atlatmaya çalışan iç mimar Kerem’in şifacı bir hanım ve köylülerle birlikte arınma sürecini anlatan filmin yönetmenliğini Çağan Irmak üstleniyor. Başrollerinde Engin Akyürek, Şerif Sezer, Hilal Altınbilek, Birsen Dürülü, Osman Alkaş’ın yer aldığı filmin senaryosunu Çağan Irmak yazıyor.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Engin Akyürek, Şerif Sezer, Hilal Altınbilek

18.Asmalı Konak (2002)

IMDb’si: 5.9

Özet: Seymen ve Bahar Amerika’da tanışıp gözleri birbirlerine kilitlendiğinde yaşayacakları bu aşkın onlara bu kadar zarar verebileceğinden habersizdiler. Bahar, sanat eğitimi için geldiği Amerika’da tanıştığı Seymen’in peşine düşüp Kapadokya’ya gidecek kadar cesur bir kızdı. Kısa sürede tanışıp evlenirler ama Bahar gibi özgür ruhlu birini Seymen gibi bir adamla konağa koyarsanız bazen aşk yara alır.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Özcan Deniz, Nurgül Yeşilçay, Selda Alkor

17. Nadide Hayat (2015)

IMDb’si: 6.3

Özet: Nadide Hanım, 30 yıllık hayat arkadaşını aniden kaybedince hayatta istediklerinin boşluğunu yaşar. Bir süre hobi edinmeye çalışsa da hepsi geçici bir heves olarak kalıyor. Dikiş dersinden koroya; Seyahatlerden resepsiyon günlerine kadar her aktivitede aradığı tatmini bulan Nadide Hanım, gazetede bir haber görünce kendini önce okul sıralarına, ardından da mavi sulara attı. Bir grup, genç ve gizemli bir kaptanla ‘yeni bir başlangıca’ yelken açıyor!

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Demet Akbağ, Sevil Akı, Efecan Şenolsun

16. Aşk Zorunlu Bir Hedeftir (2023)

IMDb’si: 6.6

Özet: Sevda Zorunlu Hedef, yarım kalan hikâyesini tamamlamak için kızıyla birlikte yolculuğa çıkan ünlü bir oyuncunun hikâyesini anlatıyor. Yeşilçam’ın başarılı oyuncularından Selim, bir film çekimi sırasında tanıştığı Sevda’ya aşık olur. İkilinin arasındaki bağ kısa sürede evlilikle sonuçlandı ve çiftin Suna adında bir kızları oldu. Hayatlarında her şey yolunda giderken Suna’ya 4 yaşındayken otizm tanısı konuldu. Karısını ve kızını korumak ve kariyerine zarar gelmesini önlemek için çaresiz kalan Selim, Sevda ve Suna’yı Çanakkale’deki ailesinin yanına gönderir. Tamamen işine odaklanan Selim’in hayatı, Sevda’nın hastalık haberini almasıyla değişir. Sevda’nın ölümünün ardından Selim her şeyi bırakıp yarım kalan hikayesini artık yetişkin olan kızı Suna ile tamamlamaya çalışır.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Kubilay Aka, Selin Şekerci, Elif Ceren Balıkçı

15. Prensesin Uykusu (2010)

IMDb’si: 6.7

Özet: Bir kütüphanede katip olarak çalışan Aziz, kendi küçük dünyasında sakin ve huzurlu bir hayat yaşamaktadır. Bir gün mahallede yeni açılan kuaförün sahibi Seçil ve 10 yaşındaki kızı Gizem, Aziz’in yaşadığı apartmana taşınır. Aziz’in yeni komşularıyla daha da renklenen hayatı, küçük kızın daldığı uzun uykunun gölgesinde kalır. Gizem’in uykusunun tetiklediği bambaşka olaylarla sıradan görünen ama aslında renkli karakterlere sahip bu insanlar bir araya gelerek kaderi değiştirmeye çalışırlar.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Sevinç Erbulak, Ayşenil Şamlıoğlu, Genco Erkal

14. Terkedilmiş Adam (2008)

IMDb’si: 6.8

Özet: Bir kitapçıda tesadüfen bir kitapla karşılaşan birbirinden tamamen farklı iki karakter olan Alper ve Ada’nın hayatları o günden itibaren bambaşka bir yöne doğru gelişir. Zengin Alper, önemli bir restoranda üst düzey bir şeftir. Hayatta pek beklentisi olmayan yalnız bir adamın tek tutkusu eski plakları dinlemektir. Sorunlu bir cinsel hayatı olan bu adam hiç aşk yaşamamıştır. Ada ise canlı, zeki ve sosyal ilişkileri güçlü, münzevi bir kızdır. Beyoğlu’ndaki küçük dükkanında çocuk kostümleri dikerek geçimini sağlıyor. Bu iki farklı kişiliğin arasında o ilk anda filizlenen olaylar, ikisini de yıllarca sürecek bir dramın içine sürükler.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Melis Birkan, Cemal Hünal, Yıldız Kültür

13. Haberci (2008)

IMDb’si: 6.8

Özet: Zamanın olmadığı bir yerde, haritada nerede olduğunu bilmediğimiz isimsiz bir köye bir gezgin gelir. Yorgun gezgin bir habercidir. Anlatacak hikayeleri var, söyleyecekleri var… Çocuklar en çok hikayelerini severler. Kusursuz bir hayal gücüyle yazılan bu büyülü ve korkutucu hikâyeler, Elçi Zekeriya’nın dilinde efsane destanlara dönüşüyor. Elbette yetişkinler çocukların sevdiği şeyleri sevmez ve bunun tersi de geçerlidir. Köy halkı Zekeriya’nın getirdiği sırlara dayanamaz ve köyün üzerine gizemli bir sis çöker…

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Hümeyra, Çetin Tekindor, Yetkin Dikinciler

12. Yaratıldı (2023)

IMDb’si: 6.9

Özet: Maceracı, heyecanlı ve zeki bir tıp öğrencisi olan Ziya, iyi bir doktor olmak ve tedavisi olmayan birçok hastalığa çözüm bulmak istemektedir. Ziya, deha ile deliliğin arasında kalan İhsan isimli doktorla tanışır ve onu anlayabilecek tek kişi olarak görür. Bilinmeyen ve yasak bir deneyi birlikte yürüten Ziya ve İhsan, bunun bedelini ağır ödemek zorunda kalır. Birlikte çözmeye çalıştıkları eski bir metin onları felakete sürükler.

Yaratıcı: Çağan Irmak

Oyuncular: Taner Ölmez, Erkan Kolçak Köstendil, Şifanur Gül

11. Karanlıktakiler (2009)

IMDb’si: 7

Özet: Otuzlu yaşlarındaki bir adam ile yaşlı annesi arasındaki takıntılı ilgiyi konu alan filmin ana karakteri, bir ajansta sıradan bir pozisyonda çalışan Egemen’dir. İlerleyen yaşına rağmen kendisine sımsıkı bağlanan kıskanç ve takıntılı annesiyle yaşamak zorunda kalan Egemen bu durumdan memnun değildir. Egemen bu ilişkiden ve kendisine cehennem azabı yaşatan bu evden kaçmak istese de bunu başaramaz. Kendini rahat hissettiği tek yer patronuna aşık olduğu şirkettir ama sonunda eve döneceğini bilmek Egemen’i umutsuzluğa sürükler.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Erdem Akakçe, Meral Çetinkaya

10. İyi miyiz? (2013)

IMDb’si: 7

Özet: İhsan, bedensel engeli nedeniyle annesine bağımlı yaşamak zorunda kalan ve içine hapsolduğu bu hayata her geçen gün daha da küskünleşen bir gençtir. Hayalleri var; Hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini düşündüğü bu hayallerin ve annesine yük olduğu düşüncesinin yüküyle hayattan kopar. Temmuz, idealleri doğrultusunda babasının evinden ayrılan ve bu süreçte ayakları üzerinde durma mücadelesi veren bir heykeltıraştır. Geçimini sağlamak için çocuk romanları illüstratörü olarak çalışıyor ve aynı zamanda iyi bir eşleşme olduğunu düşündüğü bir bağlantısı var. Bir anda sevgilisi tarafından terk edilmesi ve işini kaybetmesi hayatını daha da alt üst eder. Temmuz ve İhsan’ın yolları hayatlarının böyle karanlık bir döneminde kesişir ve bu tesadüf ikisinin de yeniden doğmasına olanak tanır.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Aras Bulut İynemli, Sumru Yavrucuk

9. Bizi Hatırla (2018)

IMDb’si: 7.3

Özet: Çalışkan bir adam olan Kaan, başarılı kariyerini var gücüyle başarmıştır. Yıllarca bulunduğu yere ulaşmak için çalıştı ve sonunda istediği konuma ulaşmayı başardı. Eşi, iki çocuğu ve işiyle sakin bir hayat ona yetiyor. Bu gergin durumdayken bir sahil şehrinde yaşayan yaşlı babası Eşref’i de biraz ihmal etmiştir. Ancak bir gün babasının rahatsızlanmasıyla bu durum değişir. Hastalığı Eşref’i babasının yanına gitmeye zorlar ama yoğun iş temposu buna izin vermez. İşten vakit ayıramadığı için babasını İstanbul’daki evine getirmeyi tercih ediyor. Baba Eşref, oğluna ve ailesine yük olmaktan korktuğu için geldiği gibi evine dönmek ister. Bu alışılmadık durumda nasıl davranacağını bilemeyen baba ve oğul, birbirlerine ne kadar yabancılaştıklarının farkına varırlar.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk

8. Çalıkuşu (2013)

IMDb’si: 7.4

Özet: Türk edebiyatının değerli eserlerinden biri olan Reşat Nuri Güntekin’in yazdığı Çalıkuşu bir kez daha beyazperdeye uyarlanıyor. Çalıkuşu Feride ile Kâmran’ın efsanevi aşkı sınanmaya hazır..

Yaratıcı: Çağan Irmak

Oyuncular: Fahriye Evcen, Burak Özçivit, Mehmet Özgür

7. Unutursam Fısılda (2018)

IMDb’si: 7.5

Özet: Bizi Hatırla, ihmal edilen babası hastalandıktan sonra onunla yeniden bağlantı kurmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Çalışkan bir adam olan Kaan, başarılı kariyerini var gücüyle başarmıştır. Yıllarca bulunduğu yere ulaşmak için çalıştı ve sonunda istediği konuma ulaşmayı başardı. Eşi, iki çocuğu ve işiyle sakin bir hayat ona yetiyor. Bu gergin durumdayken bir sahil şehrinde yaşayan yaşlı babası Eşref’i de biraz ihmal etmiştir. Ancak bir gün babasının rahatsızlanmasıyla bu durum değişir. Hastalığı Eşref’i babasının yanına gitmeye zorlar ama yoğun iş temposu buna izin vermez. İşten vakit ayıramadığı için babasını İstanbul’daki evine getirmeyi tercih ediyor. Baba Eşref, oğluna ve ailesine yük olmaktan korktuğu için geldiği gibi evine dönmek ister. Bu alışılmadık durumda nasıl davranacağını bilemeyen baba ve oğul, birbirlerine ne kadar yabancılaştıklarının farkına varırlar. Babasıyla yeniden bağ kurmaya çalışırken aynı çatı altında kalmak, Kaan için zor kararlar verme zorunluluğunu ve sıkı bir iç sorgulamayı beraberinde getirecektir…

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Altan Erkekli, Tolga Tekin, Özge Özberk

6. Mustafa Hakkında Her Şey (2004)

IMDb’si: 7.5

Özet: Dışarıdan bakıldığında Mustafa için hayat pembe görünmektedir. Çünkü başarılı bir iş hayatı görülüyor. Bu yüksek meslek mutlu bir evlilik hayatıyla taçlandırılmıştır. Dünyanın en tatlı çocuğu tam anlamıyla sevginizin meyvesidir. Bu nedenle Mustafa’nın birçok insanın imrenerek baktığı bir hayatı vardır. Bu ihtişamın gizli kusurları, karısının geçirdiği kazadan sonra ortaya çıkmaya başlar. Eşi bu trafik kazasında ölünce yalnız değildir; Yanında Mustafa’nın daha önce hiç görmediği Fikret adında bir yabancı vardır. Bunun nedenlerini öğrenmek isteyen Mustafa, Fikret’i kaçırır ve durumu aydınlatmaya çalışır. İki adam ıssız bir yerde karşı karşıya gelir ve Fikret’in ağzından çıkan sözlerle sinir savaşına girer. Fikret’in anlattığı gerçekler hem eşinin hem de Mustafa’nın hayatındaki sır perdesini kaldıracaktır.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Nejat İşler, Fikret Kuşkan, Başak Köklükaya

5. Yeşilçam (2020)

IMDb’si: 7.8

Özet: Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı, pembe gibi görünen Yeşilçam sinemasının perde arkasında olup bitenleri konu alıyor. Kendine son derece güvenen ve ‘Ben film yaparım, hastalar iyileşir, mevsimler değişir’ diyen iflah olmaz aşık Semih Ateş’i konu alıyor.

Yaratıcı: Çağan Irmak

Oyuncular: Çağatay Ulusoy, Selin Şekerci, Afra Saraçoğlu

4. Dedemin İnsanları (2011)

IMDb’si: 8

Özet: Ozan, Ege’nin şirin ve küçük bir sahil şehrinde geniş ailesiyle birlikte yaşayan 10 yaşında bir erkek çocuktur. Ailesinin kökeni şu anda Yunanistan’a ait olan Girit adasına dayanmaktadır ve dedesi Mehmet Bey, mübadele sırasında Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan Giritli bir göçmendir. Ozan’ın mahalledeki arkadaşları bu yüzden ona ‘kafir’ diyor. Dışlanmaktan korkan Ozan, bu ihaneti reddederek, ‘Biz Türküz!’ dedi. Ailesine ve büyükbabasına meydan okuyor.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Çetin Tekindor, Hümeyra, Zafer Algöz

3. Babam ve Oğlum (2005)

IMDb’si: 8.2

Özet: Babam ve Oğlum’da küçük Deniz, 12 Eylül darbesinin mahvettiği hayatlardan birinde büyüyor. Annesini daha doğmadan kaybetmiş ve bir gazetede yazar olarak çalışan babasının yanında mütevazı bir evde büyümüştü. Babası dışında tek bir akrabasını tanımıyor. Ta ki bir gün babası Sadık, Deniz’i şaşırtacak bir haberle gelene kadar… Deniz artık babasıyla birlikte küçük bir kasabada, hiç görmediği dedesinin yanında yaşayacaktır. Sadık, köye vardıklarında yıllar önce kırgın olduğu babasını ilk kez görür. Aralarındaki bu üstünlük kolay kolay ortadan kalkacak bir durum değildir. Sadık’ın dönüş nedenini anlayamayan aile bir yandan çok mutlu ama bir yandan da tedirgindir. Zamanla Deniz daha önce hiç görmediği aileye alışmaya çalışırken ve her şey yoluna girerken, yaşanan bir dram herkesi derinden etkileyecektir.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Fikret Kuşkan, Hümeyra, Özge Özberk

2. Çevremde Gül Oya (2004)

IMDb’si: 8.6

Özet: 1970’lerden 12 Eylül 1980 darbesine kadar uzanan bir hikayenin merkezinde yer alan Yurdanur ve Mehmet, farklı siyasi görüşlere sahip ancak birbirlerine aşık iki gençtir. Yurdanur, Mehmet için tüm ailesine karşı çıkar ve onunla evlenir.

Yönetmen: Çağan Irmak

Oyuncular: Selda Alkor, Özge Özberk, Mehmet Ali Nuroğlu

1. Şaşıfelek Çıkmazı (1996)

IMDb’si: 8.7

Özet: Güçlü kadın karakterleri ve neredeyse doğaçlama diyalogları ile adı Yeditepe İstanbul ve Sultan Makamı ile birlikte anılan, samimi hikayeye sahip bir dizidir.

Yaratıcı: Çağan Irmak

Oyuncular: Derya Alabora, Zuhal Gencer Erkaya, Füsun Demirel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler